تبلیغات
بزرگترین مرجع دانلود - ۸ ترفند در ویندوز

۸ ترفند در ویندوز

دوشنبه 1 تیر 1388  08:57 ق.ظ

۱- پسورد گذاری در ویندوز : اگر شما فایل یا فایلهایی مهمی دارید که می خواهید روی آنها پسورد بذارید ولی برنامه خاصی برای اینکار ندارید می توانید از خود ویندوز کمک بگیرید . یک پوشه ی زیپ بسازید ( روی صفحه راست کلیک کنید و از منوی New گزینه ی Compressed (zipped) Folder را انتخاب کنید . فایلهای مورد نظر را داخل پوشه بریزید حالا به داخل پوشه بروید و در جایی بروی صفحه راست کلیک کنید و گزینه ی Add a Password را انتخاب کنید . پسورد مورد نظر را وارد کنید . برای امتحان می توانید بروی فایلهای مورد نظر کلیک کنید

۲- کم کردن حجم فایلها در درایو NTFS : اگر شما از سیستم NTFS برای درایوها استفاده می کنید می توانید با این روش فایلها را فشرده سازی کنید تا حجم درایو کاهش پیدا کند . برای اینکار بروی درایو مورد نظر راست کلیک کنید و گزینه ی Properties را انتخاب کنید در پایین پنجره باز شده تیک عبارت Compress Drive to Save Disc Space را فعال کنید و بروی Apply کلیک کنید یک پنجره جدید باز می شود که دو کلید انتخابی در آن قرار دارد . اگر می خواهید فقط درایو مورد نظر فشرده شود کلید اول ولی اگر می خواهید تمام درایو با پوشه و فایلهای داخل آن فشرده شود کلید دوم را انتخاب کنید . لازم به ذکر است این روش زمان زیادی لازم دارد.

۳- باز کردن سایت در Run : اگر می خواهید به یک سایت سر بزنید اما Internet Explorer را پیدا نمی کنید می توانید در منوی استارت برنامه ی Run را باز کنید و آدرس سایت مورد نظر را کامل در آن بنویسید حالا بروی Ok کلیک کنید.

۴- خاموش کردن سریع ویندوز : در این روش ویندوز بطور یکدفعه و بدون هیچ پیغامی خاموش می شود بطوری که انگار کامپیوتر را از برق کشیدید . برای اینکار کلیدهای Alt + Ctrl + Del را بگیرید و در همانطور که کلید Ctrl را پایین نگه داشته اید بروی Shutdown کلیک کنید.

۵- کم کردن حجم عکس : اگر از دوربین دیجیتال استفاده می کنید حتما می دانید که حجم عکسهای گرفته شده با این دوربینها بسیار بالا می باشد و اکثر افراد برای فرستادن این عکس ها توسط اینترنت مشکل دارند . شما به راحتی می توانید توسط برنامه ی Paint حجم این عکس ها را به شدت کاهش دهید. برای اینکار بروی عکسی که می خواهید حجم آنرا کاهش دهید راست کلیک کنید و گزینه ی Edit را انتخاب کنید ابتدا شما باید اندازه ی عکس را کاهش دهید بنابراین از منوی Image گزینه ی Strech/skew را انتخاب کنید دو عدد ۱۰۰ در این پنجره می بینید این اعداد را به مقداری پایین تر مثلا ۷۰ تغییر دهید حالا بروی Ok کلیک کنید. می بینید که عکس کوچکتر شد حالا از منوی File گزینه ی Save As را انتخاب کنید و در قسمت Save As Type عبارت Jpeg را انتخاب کنید عکس را ذخیره کنید و نتیجه را ببینید.

۶- استفاده از Character Map : اگر می خواهید مطلبی داخل Word تایپ کنید و در این مطلب از کاراکتر خاصی استفاده می کنید می توانید از Character Map استفاده کنید . برای باز کردن این برنامه به این آدرس بروید : Start Menu > All Programs >Accessories>System Tools . برنامه را باز کنید و بروی کاراکتر مورد نظر کلیک کنید تا در مستطیل پایین نمایش داده شود حالا بروی Copy کلیک کرده و در Word آنرا Paste کنید.

۷- استفاده از 5487 keyboard on screen :اگر کی برد شما اشکال دارد یا بعضی از کلمات را تایپ نمی کند می توانید از کی برد خود ویندوز استفاده کنید برای باز کردن این برنامه به این آدرس بروید:

Start Menu > All Programs > Accessories > Accessibility

۸- ساخت Shortcut برای Shutdown : برنامه ی Notepad را باز کنید و داخل آن عبارت زیر را بنویسید‌: Taskkill /f /im Explorer.exe حالا Notepad را با فرمت Bat ذخیره کنید . برای اینکار در منوی File گزینه ی Save As را انتخاب کنید و در قسمت File Name بنویسید Shutdown.bat حالا برای امتحان بروی فایل ساخته شده کلیک کنید.منبع:
http://bia2sms.mihanblog.com

نوشته شده توسط: شهرام عابدی | آخرین ویرایش:- | نظرات ()